HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

İLETİŞİM

YAŞAM KOÇLUĞU NEDİR?

Hayat şartlarının içinde koşuştururken, mutluluğumuzun ne kadar farkındayız acaba? İşimizden tatmin sağlıyor muyuz, peki ya ilişkilerimizden? Beklentilerimiz neler? Ne kadarı karşılanmış; mutluluk olarak geri dönmüş? Ne kadarı gerçekleşememiş; huzursuzluklar, pişmanlıklar yaratmış acaba içimizde? Farkında mıyız hayallerimizin? Farkında mıyız potansiyelimizin? Hayatımızı kendi kontrolumuz altına almak hiç de zor değil. Yeter ki farkındalığımız olsun, sonrasında içimizdeki gücü birlikte çıkaralım açığa. Başarıya ve mutluluğa giden yolda birlikte adımlar atalım. Her adımda hayat kalitemizin yükseleceği garantisiyle birlikte tebessüm edelim. Amacımız; hayatınıza yön vermek değil; kendinizi tanımanıza yardımcı olmak, hayattan beklentilerinizi anlamak ve hedeflerinize giden yolda eşlikçiniz olmak. Yaşam koçluğu kendi potansiyelinizin farkına varmanızı sağlayarak; size daha huzurlu bir hayat sunmak. Önce düşünmek, anlamak; sonrasında ise tetiklemek; eyleme geçirip sonuca varmanıza destek olmak. Daha verimli ve tatminkar bir hayat sürdürmek bizim elimizde; olumsuzlukları bir kenara bırakıp; içsel huzura kavuşmak mümkün. Peki ama nasıl? Enerjinizi tüketen kişi ve olaylardan uzaklaşmayı deneyin.

Yaşam koçundan altın fikirler Size zarar verdiğini düşündüğünüz alışkanlıklardan vazgeçmenin huzur olarak geri döneceğinin bilincine varın. Sizi mutlu eden irili ufaklı şeylerin farkına varın. Mümkünse her gün sizi mutlu edecek projeler geliştirin. Hayallerinizi belirleyin. Hiçbir şey için geç değildir. Hedefleriniz gözünüzü korkutmasın. Öz disiplin ve azimle gerçekleştirmek çoğu zaman mümkündür. Ruh-beden dengesine dikkat edin. Sağlıklı bir yaşam için bedeninizi de dinlendirin; yürüyüşle zinde tutun; nefes kontrolünüzü elinizde tutun. Ruhunuza yansıyacaktır, emin olun. Size huzur veren insanlarla görüşün. Sağlam bağlar oluşturun ve o bağların vereceği güvene kendinizi bırakın. Kendinizi mutlu ederken; sevdiklerinizi ihmal etmeyin. Onları sevindirin. Hepimiz hata yapabiliriz; hatalarınızı fark edin; kendinizi affedin ve özür dilemekten çekinmeyin. İnsanları değiştirmekten vazgeçin. Her insan farklıdır; insanların sizin kafanızdaki gibi düşünmüyor olabileceğini kabul etmeyi deneyin. Bunu başarırsanız; daha sağlıklı ve canınızı sıkmayan ilişkiler kurabileceğinizi göreceksiniz. Kendinizi anlatırken; başkalarını da dinlemeyi öğrenin. Tarafların birbirini anlayabildiği iletişim kurmak hepimizi iyi hissettirecektir

Shine Danışmanlık, Antalya Yaşam Koçluğu, Yaşam Koçluğu, Yaşam Koçluğu Danışmanlığı, Yaşam Koçluğu Antalya ve Antalya Yaşam Koçluğu alanlarında hizmet vermektedir.